Neden Yabancı Diller Yüksekokulu? | Aday Öğrenci
444 65 87
Marmara Eğitim Köyü 34857 Maltepe / İSTANBUL

Neden Yabancı Diller Yüksekokulu?

 

Yabancı Diller Yüksekokulu, lisans eğitimini İngilizce olarak görecek öğrenciler için Zorunlu Hazırlık Sınıfı hizmeti vermektedir. Lisans eğitimini Türkçe olarak görecek öğrenciler için Hazırlık Sınıfı isteğe bağlıdır. Hazırlık sınıfındaki İngilizce dil eğitimi Avrupa Dil Gelişim Dosyası’na (CEF) uyumlu olarak hazırlanmıştır. Hazırlık Programı Pearson Assured tarafından akredite edilmiştir.

Türkçe ön lisans/lisans programlarında eğitimlerine devam eden öğrenciler için birinci ve ikinci yarıyılda zorunlu İngilizce dersleri; Hazırlık Sınıfını tamamlayan veya muaf olan ve ilgili bölümlerine geçen öğrenciler için birinci ve ikinci yarıyılda akademik İngilizce dersleri verilmektedir. Bazı bölüm ve programlarda mesleki İnglizce dersleri de bulunmaktadır. Ayrıca İngilizce seviyelerini ileriye taşımak isteyen öğrenciler seçmeli İngilizce derslerinden alabilir ve/veya ikinci bir yabancı dil olanağından yararlanabilirler.

Maltepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma (MALTEPE-SEM) bünyesinde Yüksekokulumuzun öğretim görevlileri tarafından yabancı dil dersleri verilmektedir. 2009 – 2010 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren uzaktan eğitim (e-learning) programları da mevcuttur.

Ayrıca Üniversitemizin Salem State University ve Royal Language Training arasında imzalanmış işbirliği anlaşması vardır.

 

Öğr. Gör. Yıldız CAN
Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü

Bizimle İletişime Geçin