Öğrenci Deneyimi

Öğrencileri Maltepe Üniversitesini anlatıyor...

Fatih Yeşilyurt
Fatih Yeşilyurt
İnşaat Mühendisliği

E-Spor ile Maltepe Üniversitesinde tanıştım. Üniversitemizin dijital e-spor alanında sunduğu olanaklarla bu yeni spor dalını yakından tanıma fırsatı yakaladım. Şu an FIFA Birimi Başkanı olarak görev aldığım E-Spor Kulübümüzün gayretli çalışmaları ve Üniversitemizin de desteği ile Üniversiteler E-Spor FIFA Ligi’nde üçüncülük elde ettik. 

Ayrıca bir akademik dönem, eğitimime Erasmus ile gittiğim Bükreş’te devam ettim. Burada farklı kültürleri tanıma, yeni bir dil öğrenme olanağım oldu. 

Geriye dönüp baktığımda üniversite yılları kendimi keşfettiğim ve geleceğime yön veren yıllar oldu diyebilirim. Teşekkürler Maltepe Üniversitesi…

Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fatih Yeşilyurt
Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fatih Yeşilyurt E-Spor Ödül
Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fatih Yeşilyurt Ödül E-Spor
Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fatih Yeşilyurt
Emrah Kalfa
Emrah Kalfa
Yazılım Mühendisliği

Üniversitede yazılıma ilgi duyan herkesi bir araya getirmek için ben ve arkadaşlarım 2019 yılında ANKA Yazılım Kulübü’nü kurduk. Kulübümüzün kurulduğu günden bu yana yanımızda olan Teknoloji Transfer Ofisi ve akademisyenlerimizin de desteği ile İzmir Ulaşım Hackathon Yarışmasında Üniversitemizi finallerde temsil etmeyi başardık. ⠀

Şu an sağlık çalışanlarının müdahale hızını ve kabiliyetini artıracak projemizle Teknofest 2020 İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışmasının ilk aşamasını geçtik. İkinci aşama için çalışmalara devam ediyoruz.

Maltepe Üniversitesi Emrah Kalfa Yazılım Mühendisliği
Maltepe Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Emrah Kalfa
Harika Cook
Harika Cook
Tıp Fakültesi

Adım Harika Cook. Alman - Amerikan vatandaşıyım, Almanya'nın güneyinde Bavyera'da doğup büyüdüm. Almanya’da öğrencileri üniversiteye hazırlayan bir ortaokul olan Gymnasium'da okuduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde Saint Louis, IL'ye taşındım. Saint Louis'deki özel bir liseden mezun oldum ve Güney Illinois Üniversitesi Edwardsville'den (SIUE) Almanca, tiyatro ve dans dallarında iki lisans derecesi ve Psikoloji lisans derecesi ile mezun oldum.

Yurt dışında Tıp okumak için İstanbul'a gelmeye karar verdim. Bu kararımda Toronto, Ontario, Kanada'da lise eğitimi aldıktan sonra şu an Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan kız kardeşim Banu Yavuz etkili oldu. Bu muhteşem dünya şehrini İstanbul’da doğup büyüdükten sonra Almanya’da Tıp doktoru olarak görev yapan babamdan dolayı biliyorum.

Maltepe Üniversitesi, İstanbul’da bir tepenin üstünde yeşillikler içinde, doğa ile çevrili muazzam kampüsüyle beni çok etkiledi. Bir dünya metropolü olan İstanbul’da yaşadığım için çok mutluyum. Tıp alanında profesyonel ve deneyimli hocalarımıza, mümkün olan en iyi Tıp eğitimini veren Dekanımıza ve Rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, her anımızda yanımızda olan Uluslararası Ofis ekibine teşekkür ediyorum.

Uluslararası öğrencilerin buraya gelmelerini ve profesyonel mezunlar yetiştirmek için çok çeşitli fırsatlar ve harika bir uluslararası eğitim sunan muhteşem Maltepe Üniversitesi’nde öğrenim görmelerini tavsiye ediyorum.

Ali Hamza
Ali Hamza
Tıp Fakültesi

İsmim Ali Hamza. Pakistan vatandaşıyım.  Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim, aynı zamanda Öğrenci Konseyinde uluslararası öğrencilerin temsilcisi olarak görev almaktayım. Burada kampüs temiz bir atmosfere ve büyük bir alana sahip. Kampüste yurtlarda kalıyorum. Bu üniversitenin öğrencisi olmaktan çok memnunum. Tıp öğrencisi olduğumdan zamanımın büyük bölümünü kütüphanede geçiriyorum. Spor salonları, yürüyüş alanları, oturma alanları… Buradaki her köşe çok güzel. Bu topluluğun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Rawan Al Kayal
Rawan Al Kayal
Tıp Fakültesi

İsmim Rawan Al Kayal. Kuveytliyim. Maltepe Üniversitesi ikinci sınıf Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Türkçe öğrendikten sonra buradaki birçok insanla iletişim kurma şansım oldu. Yeni insanlarla tanıştım. Kültürümü tanıttım. Türk kültürünü öğrendim ve bu kültüre adapte oldum. Tıp öğrencisi olarak üniversitenin kütüphanesinde sıkça vakit geçiriyorum. Kütüphane bize verimli çalışmak için sakin ve rahat bir atmosfer sunuyor. Hocalarımı seviyorum. Bize kaliteli bir eğitim sunuyorlar. Laboratuvarlarımız yerinde öğrenme imkânı sunması açısından oldukça fayda sağlıyor. Maltepe Üniversitesinde okuduğum için çok mutluyum.

Maltepe Üniversitesinde
kampüs hayatını keşfet!

Şimdi Keşfet
Şimdi Keşfet
Bize Sor