• Anasayfa
  • Akademik
  • İngilizce Hazırlık Sınıfı

İngilizce Hazırlık Sınıfı

Eğitim dili İngilizce olan programlara kabul alan öğrencilerimiz bir yıl İngilizce Hazırlık Okulunda öğrenim görürler.

Yabancı Diller Yüksekokulu yaratıcı, kendisini sürekli yenileyen, araştıran, sorgulayan, ekip çalışmasına inanan, etik değerleri özümsemiş, yabancı dil bilgisi ve becerisi ile tercih edilen bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Öğrencilerin dil seviyelerinin derslerini, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilecek, İngilizce akademik yayınları anlayarak yorumlayabilecek ve mesleki, kültürel ve sosyal çevrede gerekli dil iletişimini sağlayabilecek düzeye gelmesi verilen eğitimin ana hedefidir. 

İngilizce Hazırlık Sınıfı

İngilizce Hazırlık Sınıfı programı Pearson Assured tarafından denetlenmiş ve yönetim-organizasyon, eğitim-öğrenme ve değerlendirme olmak üzere üç temel kalite kriteri altında derinlemesine değerlendirilmiştir. Hazırlık Sınıfı programını destekleyen tüm kalite politikaları, süreçleri ve prosedürlerinin kapsamlı bir şekilde incelenmesi sonucunda Yüksekokul bir Pearson Güvence Merkezi olarak kabul edilmiştir. Hazırlık Sınıfı programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, tamamladıkları programın uluslararası koşullarını karşıladığını gösteren PA logolu bir sertifika alırlar.

İngilizce Hazırlık Sınıfı

Öğrenim dili İngilizce olan programlara kayıt yaptıran ancak istenen düzeyde yeterliliği olmayan öğrenciler Hazırlık Sınıfında “Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı”na (CEFR) uyumlu bir eğitim alırlar. İngilizce Yeterlilik Sınavı Güz Yarıyılı başında yeni kayıt yaptıran öğrencilere, Bahar Yarıyılı başında da Hazırlık Sınıfına devam eden ve bu sınava girebilmek için Öğrenci El Kitapçığında belirtilen asgari puanları sağlayan öğrencilere verilir. Öğrencilerin İngilizce Yeterlilik Sınavında başarılı sayılabilmeleri için “Yabancı Diller Yüksekokulu Yönergesi”nde belirtilen asgari puanı almaları gerekir. 

İngilizce Hazırlık Sınıfı

İki yıl sonunda gerekli asgari puana ulaşamayan öğrenciler Türkçe programa geçebilir. İngilizce Hazırlık Okulu, lisans eğitimini Türkçe alacak öğrenciler için isteğe bağlıdır. Lisans eğitimi sırasında öğrenciler isteğe bağlı olarak İngilizcede belirli bir alanda dil becerilerini geliştirmek için “Sunum Teknikleri”, “İş Hayatı İçin İngilizce”, “İleri İngilizce” ve “TOEFL Sınavına Hazırlık” gibi seçmeli dersler alabilirler. Öğrencilere ayrıca Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça gibi dil dersleri de seçmeli olarak sunulmaktadır.

Detaylı Bilgi
İngilizce Hazırlık Sınıfı
Bize Sor