• Anasayfa
  • Akademik
  • Uluslararası Olanaklar

Uluslararası Olanaklar

Maltepe Üniversitesi, 29 ülkeden 124 üniversite ile yaptığı anlaşmalarla öğrencilerine uluslararası ortamı öğrenim görme olanağı sunar.

Maltepe Üniversitesi, uluslararası platformda ilerleyebilmek için bireylerle, kurumlarla, kültürlerle ve dünyadaki tüm toplumlarla uyum içerisinde olunması gerektiği gerçeğinin farkındadır. Bu bakımdan Üniversitemizde uluslararasılaşma, eğitimde ve araştırmada önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir.

Maltepe Üniversitesi, yurtdışındaki seçkin üniversitelerle öğrenci ve öğretim elemanı değişimini ve ortak araştırma ve bilimsel çalışma olanaklarını sağlayacak bağlantılar kurarak tüm paydaşlar için uluslararası alanda yeni olanaklar yaratmaktadır. 

Uluslararası Olanaklar

Üniversitemizin 29 ülke, 124 üniversite ve 600’den fazla bölümle 180 Erasmus anlaşması ve 31 uluslararası anlaşması bulunmaktadır. Hareketlilik anlaşmaları kapsamında üniversitelere öğrenci ve akademik personel değişim programları uygulanmaktadır.

Bu kapsamdaki anlaşmalar aracılığıyla Üniversitemizi birçok yabancı öğretim üyesi ziyaret etmekte, konferans, seminer ve workshop düzenlemektedir. KA103 Erasmus+ hareketliliğinin yanı sıra Avrupa’daki üniversitelerle ve çeşitli kurumlarla uluslararası bilgi ortaklıkları ve stratejik anlaşmaları öngören KA2 projelerini hayata geçirmek üzere çalışmalar yapılmaktadır.

Uluslararası Olanaklar

Yıllardan beri sürdürülen Erasmus Değişim Programı ve Erasmus+ Öğrenci Staj Hareketliliğiyle öğrencilere üniversite döneminde yurtdışına gitme olanağı sunulmaktadır. 

Maltepe Üniversitesi olarak Erasmus+ programı çerçevesinde Altınbaş Üniversitesi ve K-Gem ile birlikte gerçekleştirdiğimiz konsorsiyum anlaşmalarımız bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz öğrenim hayatlarının 2 ay ile 12 ay arası bir dönemini Erasmus Değişim Programıyla Avrupa’da anlaşmalı olduğumuz bir üniversitede geçirirler. 

Uluslararası Olanaklar

Erasmus+ Öğrenci Staj Hareketliliği Programı öğrencilerimize yurtdışındaki bir kurumda mesleki eğitim ve iş deneyimi imkânı sunar. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve belediyelerin de destek verdiği bu konsorsiyum sayesinde üye kuruluşların da yurtdışı bağlantıları kullanılarak öğrencilere Avrupa’nın birçok ülkesinde staj yapma olanağı sağlanır. Program üniversite öğrencilerine kariyerlerini yönetebilmeleri, uluslararası ve çokkültürlü iş ortamlarına uyum sağlamaları, iletişim ve girişimcilik becerilerini kazanmaları konusunda destek vermeyi ve deneyim kazandırmayı hedefler.

Uluslararası Olanaklar

Erasmus Üniversite Beyannamesini 2004 yılında, genişletilmiş Erasmus Üniversite Beyannamesini de 2007 yılında almış olan ve her geçen gün uluslararasılaşmada daha iyi noktalara gelen Üniversitemizde, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler öğrenim görmekte, İstanbul gibi çok farklı kültürlerin buluştuğu bir noktada öğrenci olma fırsatını yakalamaktadırlar.

2013 yılından beri düzenlenen Maltepe University International Student Congresses (MUISC) tümüyle öğrencilerin katkılarıyla hayata geçirilmekte; uluslararasılaşmanın özgün bir boyutu olarak değerlendirilmektedir.

Uluslararası olanaklar hakkında ayrıntılı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi
Uluslararası Olanaklar
Bize Sor