• Anasayfa
 • Aday Öğrenciye
 • Nasıl Maltepe Üniversiteli Olunur?

Nasıl Maltepe Üniversiteli Olunur?

Hikâyeni birlikte yazmak için seni Maltepe Üniversitesine bekliyoruz.
 • Dikey Geçiş

  Meslek Yüksekokulları ile açık öğretim önlisans programlarından mezun öğrencilerin, mezun oldukları alanların devamı niteliğindeki lisans programlarına dikey geçiş yapmalarıyla ilgili yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülmektedir. Dikey Geçiş ile öğrenci alınacak programlarımıza ilişkin bilgiler her yıl ÖSYM tarafından yayımlanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzunda yayımlanır. Adayların Dikey Geçiş yoluyla Üniversitemize kayıt yaptırabilmeleri için bu sınava girmeleri, DGS Kılavuzunda yer alan Üniversitemiz programlarını tercih etmeleri ve bu programlara ÖSYM tarafından yerleştirilmiş olmaları gerekmektedir.

  Detaylı Bilgi
 • Özel Öğrenci Kabulü

  Başka bir yükseköğretim kurumunun önlisans veya lisans programına kayıtlı öğrenciler, Özel Öğrenci Başvuru Formu ile bireysel başvuruda bulunarak Yaz Öğretiminde veya Güz-Bahar Yarıyıllarında Üniversitemizden özel öğrenci statüsünde ders alabilmektedir. Özel öğrenci olarak ders alabilmek için her iki üniversitenin ilgili kurullarının onayı gerekir.

  Özel öğrenci statüsünde Üniversitemizden ders alan öğrencilere dönem sonunda aldıkları ders ya da derslere ilişkin başarı durumlarını gösteren bir belge verilmektedir.

  Detaylı Bilgi
 • Uluslararası Öğrenci Kabulü

  Üniversitemiz farklı ülkelerden birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakla; uluslararası yetkin bir eğitim ortamı sunmaktadır. Uluslararası öğrenci statüsünde Üniversitemizde öğrenim görecek adaylar, duyuruları takip ederek başvuruların açıldığı tarihlerde çevrimiçi (online) sistem üzerinden başvurularını iletebilirler. 

  Detaylı Bilgi
 • Yatay Geçiş

  Maltepe Üniversitesine yatay geçiş başvuruları, adayların genel not ortalamasına ve ÖSYS Merkezi Yerleştirme Puanına göre değerlendirilir. Başvurular, her yıl duyurulan tarihlerde çevrimiçi (online) olarak kabul edilir. Genel not ortalamasına göre yatay geçiş başvurusu yapabilmek için ilgili yönetmelikte belirtilen koşulların karşılanması gerekir. Merkezi Yerleştirme Puanına göre Üniversitemize yatay geçiş yapabilmek için adayların üniversite giriş yılı itibarıyla başvuru yaptıkları programın taban puanını sağlaması beklenir. Yurtdışındaki üniversitelere (ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan KKTC’deki üniversiteler hariç) kayıtlı öğrencilerin Merkezi Yerleştirme Puanına göre yatay geçiş başvuruları kabul edilmemektedir.

  Detaylı Bilgi
 • YKS

  Üniversitemize Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puanı ile kayıt yaptıracak öğrencilerin bölüm ve üniversite tercih listelerini ilan edilen tarihlerde T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) iletmeleri gerekmektedir. Üniversite yerleştirme işlemi, ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Tercih listenizi hazırlamadan önce kontenjan ve puanlar, burslar ve ücretler sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

  Detaylı Bilgi

Burada kendi hikâyeni yazmak
için daha fazlasını keşfet!

Kontenjan & Puanlar
Kontenjan & Puanlar
Bize Sor