Konservatuvar

Konservatuvarımız 2018-2019 eğitim öğretim yılında kurulan Konservatuvarında öğrencilerimiz, alacakları Müzik Bölümü ve Türk Müziği ( Türk Halk Müziği ASD)  Bölümü eğitimleri ile sadece kendilerine bir dünya sanatçısı olma şansı tanımayacak, aynı zamanda üzerinde bulundukları toprakların değerini ve kültürel birikimini, zihinsel ve ruhsal gelişimleri sonucunda kendi süzgeçlerinden geçirip üretecekleri veya icra edecekleri müzik eserleri ile topluma aktararak kültürümüzü daha da ileriye taşıyacaklardır.

Bu vizyon doğrultusunda olağanüstü kampüsü, konser salonları, performans imkanları ile donatılmış yerleşkesi ve yüksek nitelikli akademik kadrosu eşliğinde Konservatuvarımız, çalgılarında mükemmellik seviyesinde eğitim almak isteyen öğrencileri ile bu yıl da buluşmaya hazırdır.

Konservatuvarımız, alanında en saygın kuruluşlardan olan Avrupa Konservatuvarlar Birliğine (Association Européenne des Conservatoires, Académies de Musique et Musikhochschulen- AEC) kuruluşunun 3. yılında etkin üye olarak kabul edilmiştir. Dünyanın üstün nitelikli tüm konservatuvarlarının işbirliği içinde olduğu AEC’e Maltepe Üniversitesi Konservatuvarının da üye olarak kabul edilmiş olması, Konservatuvarımız ve Üniversitemiz açısından son derece önemlidir.

Bize Sor