Endüstri Mühendisliği (Tezsiz)

Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı optimizasyon, iş analitiği ve veri analizi, yapay zekâ ve makine öğrenmesi, benzetim, üretim planlama, kalite yönetimi, istatistiksel süreç kontrolü, iş ve zaman etüdü, tesis planlama, envanter yönetimi, işgücü planlama, yatırım planlama, mühendislik ekonomisi, maliyet analizi, proje yönetimi, verimlilik yönetimi, gelir yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşmış, sektörün problemlerine bilimsel yöntemlerle çözüm bulabilen, araştırma ve geliştirme odaklı, sistem modelleme ve tasarımı konusunda yetkin mezunlar yetiştirmeyi hedefler.

Laboratuvar çalışmalarıyla desteklenen program, öğretim üyelerinin iş hayatındaki deneyim ve bilgilerini aktarmasının yanı sıra sanayiyle iş birliğini öne çıkararak öğrencilere uzmanlıklarıyla ilgili ticari problemlere çözüm sunma konusunda uygulama olanağı sağlar.

Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans derecesini alan kişiler, üretim, lojistik, enerji, sağlık, finans, ulaşım, bilişim ve bunun gibi sanayi, kamu ve hizmet sektörleri içerisinde çok farklı alanlarda çalışma fırsatı bulur. Aynı zamanda kazandıkları bu dereceyle Doktora öğrenimlerine devam ederek akademik çalışmalarda da bulunabilirler.

Bize Sor