Sanatta Yeterlik

Sinema Sanatta Yeterlik Programı, sinema alanında akademik kariyer yapmayı, sinema sektöründe çalışmayı ve alanda uzmanca bilgi edinmeyi hedefleyenlerin, teorik ve uygulamaları çalışmalarıyla alanı zenginleştirerek geliştirmeleri amacıyla kurulmuştur.

Programda, Programa kabul edilen kişilerin bireysel ilgisi ve yönelimleri doğrultusunda sinema alanında kapsamlı bir bilgi donanımı edinerek, özgün eserler üretmelerine olanak sağlanır. Bu amaçla sanat felsefesinden sinema kuramlarına, kurgunun kuramsal ilkelerinden film dili ve çözümlemesine, geleneksel anlatım yöntemlerinden sinemada yeni yönelimlere kadar pek çok dersle, kişilere geniş bir bakış açısı kazandırmak hedeflenir.

Sinema Sanatta Yeterlik Programı, her alanda olduğu gibi sinema alanında da ilerlemenin ve gelişmenin ancak bilimsel bir yaklaşımla gerçekleşebileceği düşüncesinden hareketle, hem akademik çalışma yapmak isteyenlere hem de geleceğin bilinçli ve alanda bilgi birikimine sahip, sinema sanatçılarına yönelik bir program sunar.

Bize Sor