Neden Eğitim Fakültesi?

Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin misyonu çağın koşullarına uygun, aydın, sosyal sorumluluk sahibi ve kuramsal bilgisini günlük problem çözmeye taşıyacak öğretmenler ve psikolojik danışmanlar yetiştirmektir.

Fakültemizde halen Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği Programı, Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı (Türkçe), Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı (İngilizce), İlköğretim Bölümü Okulöncesi Öğretmenliği Programı, Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Öğretmenliği Programı, Üstün Zekalılar Öğretmenliği Programı, bulunmaktadır. Her Program Fakülte misyonunu benimseyen uzman kadro ile yürütülmektedir. Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün ortak çalışması ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi Tezli Yüksek Lisans Programı 2006-2007 akademik yılında; öğrenci kaydına başlamıştır.

Öğrencilerimiz, öğretmenlik uygulamalarını hem Marmara Eğitim Kurumları Vakfı bünyesinde bulunan Marmara Koleji hem de diğer devlet okulları ve Rehberlik Araştırma Merkezinde uzman öğretmenler eşliğinde yapmaktadırlar.

İletişim araçları ne kadar çoğalırsa çoğalsın, bilgiye ulaşmak ne kadar kolaylaşırsa kolaylaşsın, öğretmenin eğitimdeki yeri ve önemi hiçbir zaman değerini kaybetmeyecektir. Çünkü onun rehberliğine ve sıcaklığına hep ihtiyaç duyulacaktır.

Bu düşünce ile her zaman bilimi kendine rehber edinen, yeniliklere açık, çağın gereklerini yerine getiren, insan sevgisiyle dolu öğretmenleri ve rehberleri yetiştirmek fakültemizin temel amacı olmuştur.

Communicate With Us