Burs ve İndirim Başvurusu

Maltepe Üniversitesi, öğrenim hayatı boyunca destek vereceği öğrencileri seçiyor. %100’e varan ek indirim ve burs olanaklarından faydalanmak için Kendi Hikâyeni Yaz Öğrenci Kabul Sistemini keşfedin!

Maltepe Üniversitesi tarafından ilk kez 2019 YKS adayları için başlatılan ve kalıplaşmış tercih kurallarının aksine yeni dünya düzenine öncülük edecek yeni “Öğrenci Seçme ve Kabul Sistemi”nin bir parçası olmaya hazır mısın?

NE İŞE YARIYOR?

Başvuran öğrencilerin, üniversite eğitimi boyunca çeşitli oranlarda desteğe hak kazanmaları mümkün oluyor. Adaylar, aldıkları puanın yanı sıra hayalleri, kişisel özellikleri, yetenekleri ve projelerine göre değerlendiriliyor; yüzde 100’e varan indirim ve burs olanaklarıyla üniversite eğitimine başlama fırsatı kazanıyor.

Okul Meydanı

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Adaylar www.kendihikayeniyaz.com üzerinden istedikleri bölüme başvuru yapabilirler. Öğrencilerin başvuru aşamasında kişisel bilgilerini, yeteneklerini, projelerini ve sosyal sorumluluk çalışmalarını  sisteme girmeleri gerekiyor.

ÖĞRENCİLER NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Öğrenciler sisteme girdikleri bilgilere göre başvurdukları bölümler ve Maltepe Üniversitesi akademisyenlerince geliştirilen özel bir hesaplama yöntemi ile değerlendirilecek.

Okul Meydanı

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

Adayların değişen oranlarda destek alıp alamayacaklarını öğrenmek için tek yapmaları gereken, www.kendihikayeniyaz.com adresine girerek, bilgilerini kayıt edip başvuru yapmak. Kazanılan desteğin miktarı adaya online olarak bildiriliyor.

Okul Meydanı