Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı hızla büyüyen ve yoğun rekabetin yaşandığı havacılık sektöründe mesleki ve etik sorumluluklarının farkında, etkin iletişim becerilerine sahip, takım çalışmasında etkin olarak yer alan, liderlik özellikleri ve yönetim becerilerine sahip nitelikli kabin ekibi yetiştirmeyi hedefler.

Uygulamalı dersler okulda oluşturulan uçak kabin mock up’ında, Acil Durum Emniyet Kuralları dersi uygulaması ise Türk Hava Yolları ile düzenlenen protokol kapsamında Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezinde yapılmaktadır.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından "Kabin Ekibi Temel Eğitimi" verme konusunda yetkilidir. Yetkilendirme ile Üniversitemiz "Onaylı Kabin Ekibi Temel Eğitim Kuruluşu Yetki Belgesi" ve "Kabin Ekibi Temel Eğitim Programı El Kitabı Onay Sertifikası"na sahiptir. Yetkilendirme Belgesi ile programda yer alan derslerin ICAO (International Civil Aviation Organization), EASA (European Aviation Safety Agency), IATA (International Air Transport Association) ve SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) düzenlemelerine uygunluğu onaylanmıştır. 

Program mezunları ulusal ve uluslararası havayolu şirketlerinde kabin ekibi olarak görev alabilirler.