Tıp Fakültesi

Akademik kadrosu ve modern altyapısıyla tıp dünyasında örnek gösterilen fakültemizde “öğretim üyesi-öğrenci oranı” dünya standartlarındadır. 

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak amacımız; kendini insanların sağlığına adayan, etik değerlere bağlı, araştırmacı, güvenilir, insana ve topluma karşı sorumlu, her yönüyle yetkin hekimler yetiştirmektir. Temel tıp eğitimini Marmara Eğitim Köyü Yerleşkesinde ve klinik stajlarını İstanbul Maltepe’de bulunan Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapan öğrencilerimiz, koruyucu hekimlik hizmetlerine ait eğitimlerin yanı sıra, en modern tanı ve tedavi yöntemlerini öğrenerek mezun olurlar. 

Hastalarına en çağdaş ve kaliteli hizmeti sunmayı ilke edinen doktor adaylarımız Üniversite hastanemizde uygulamalı olarak derslerini görür, modern laboratuvar ve ameliyathanelerde deneyim kazanırlar. Doktor adaylarımız sağlık sektöründe dikkat çeken, yine Üniversitemizin Kanser ve Kök Hücre Uygulama ve Araştırma Merkeziyle Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezinde de eğitim alma şansına sahip olurlar.

 

Bize Sor