İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

Öğrencilerimizin mezun olduklarında “iş arayan” değil, “aranan” eleman olması hedefiyle sürdürdüğümüz faaliyetler, iş dünyası ve üniversite iş birliğiyle güçlenmektedir.

Strateji, siyaset, risk, denge, karar, yöntem, kriz, hedef… Zaman değişiyor, yöntemler ve söylemler değişiyor ama bu kilit sorunlar değişmiyor. Fakültemizde iş, ekonomi ve siyaset dünyasının tüm kilit noktalarının çözüm anahtarlarını bulabilecek liderler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. 

Öğrencilerimiz girişimcilik, e-ticaret gibi seçmeli derslerle ilgisini keşfeder; ayrıca dünyanın önde gelen kurum ve kuruluşlarında staj yaparak iş dünyasına adım atarlar. Fakültemiz, alanında ses getiren “Uluslararası İşletme ve Pazarlama Kongresi” gibi etkinliklerin yanı sıra dijitalleşme, dijital pazarlama, lojistik, trade-master, insan kaynakları yönetimi, siyaset bilimi alanlarında ve bölge siyasi meselelerindeki bilimsel çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. Öğrencilerimizin mezun olduklarında “iş arayan” değil, “aranan” eleman olması hedefiyle sürdürdüğümüz faaliyetler, iş dünyası ve üniversite iş birliğiyle güçlenmektedir. 

 

Bize Sor