Çizgi Film ve Animasyon

2004 yılında kurulan bölüm İstanbul’da ilk, Türkiye’de ise Eskişehir Anadolu Üniversitesinden sonra açılan ikinci  Çizgi Film ve Animasyon Bölümü olma özelliğine sahiptir. Bölümdeki eğitim programı dünyadaki eğitim sistemine paralel bir şekilde güncellenerek, daha mezun olmadan öğrencilerin film yapabilmesine olanak sağlayan bir alt yapıyla hazırlandığı için, öğrenciler ürettikleri filmleriyle yurtiçi ve yurtdışında festivallere katılma fırsatı bulabilmenin yanı sıra sektörde de başarılı bir grafik çizebilme birikimine sahip olma şansını yakalamaktadır.

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü olarak hedeflenen; yaratıcı bakış açısı ve “sanatçı” nitelemesiyle, “Animasyon Yönetmenii” , “Animasyon Sanat Yönetmeni”, “Konsept Tasarımcısı”, “Görsel Efekt Yönetmeni” , “Hareketli Grafikler Tasarımcısı” , “Compositing  Artist”, “3D Generalist”  gibi alanlarda öğrenci yetiştirebilmektir. 

Bu program kapsamında; animasyon film üretimi için gerekli  temel  alt yapıyı alan bölüm mezunları kendi alanlarında üniversitelerde akademisyen olabilecekleri gibi, sektörde de  animasyon film üretimi alanının her aşamasında çalışabilme olanağı bulabilmektedir.