ÖĞRENİM ÜCRETLERİ VE BURS OLANAKLARI

    Öğrenim Ücretlerimiz:

    Eğitim Fakültesi 24.000 TL,
    Güzel Sanatlar Fakültesi 26.500 TL,
    Hukuk Fakültesi 31.000 TL,
    Tıp Fakültesi 44.000 TL,
    Tıp Fakültesi (İngilizce) 44.000 TL,
    Hemşirelik Yüksekokulu 15.000 TL,
    Meslek Yüksekokulu programları 15.000 TL’dir.
    Diğer Fakülteler 29.500 TL,
    İngilizce Hazırlık Programı 29.500 TL,
    Ücretlere KDV dâhildir.

Yıllık eğitim-öğretim ücreti ödemeleri, Üniversite tarafından ilan edilen anlaşmalı bankanın açacağı taksitli kredi hesabı prosedürüne uygun sözleşme düzenlenerek ya da anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapılır. Kayıt sırasında alınacak peşinattan sonra kalan ücret Mayıs 2017 ayına kadar taksitlendirilir. Ücretin tamamının kayıt anında peşin ödenmesi halinde % 5 indirim uygulanır. Ücretler her yıl için Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir.

 

Maltepe Bursu:

2016 ÖSYS sonuçlarına göre Tıp Fakültesi ve Hemşirelik Yüksekokulu dışındaki programların tam ücretli kontenjanlarını birinci sırada tercih ederek yerleşen adaylardan (%25, %50 ve %75 burslu kontenjanlara yerleşenler hariç olmak üzere); İstanbul ili Maltepe ilçesi sınırları içerisindeki bir liseden mezun olan veya nüfusa kayıtlı olduğu il-ilçesi İstanbul-Maltepe olan veya en az son bir yıldır İstanbul ili Maltepe ilçesinde ikamet edenlere, kesin kayıt sırasında %25 indirim uygulanır.

Yurt Bursu:

Lisans programlarının tam burslu kontenjanlarına İstanbul dışından kayıt yaptıran öğrencilerden (son bir yıldır İstanbul dışındaki bir ilde ikamet ettiğini belgelemesi koşuluyla), yerleştirmeye esas olan puan türündeki Türkiye geneli başarı sıralaması; 1 – 2.500 arasında olanlara yurtlarda ücretsiz barınma ve üç öğün yemek, 2.501 – 5.000 arasında olanlara ise yalnızca ücretsiz barınma imkânı sağlanır.

Yukarıda açıklanan burs ve indirimlerin tamamı; zorunlu İngilizce hazırlık programı için bir yılı ve normal öğrenim süresini (önlisans programlarında iki yıl, lisans programlarında dört yıl, Tıp Fakültesinde altı yıl) kapsamaktadır. Bu süre zarfında birbirini takip eden herhangi iki yarıyıl sonunda Genel Ağırlıklı Not Ortalaması 4.00 üzerinden 2.00’nin altına düşen öğrencilerin bursları %25 oranında azaltılır (%100 burslu olanlar %75 bursluya, %75 burslu olanlar %50 bursluya, %50 burslu olanlar %25 bursluya, %25 burslu olanlar tam ücretliye dönüştürülür). Bu öğrencilerden sonraki yarıyıllarda Genel Ağırlıklı Not Ortalamasını 2.00 ve üzerine çıkaranların burs oranları yeniden eski haline yükseltilir. Disiplin cezası alan; tam burslu, %75 burslu, %50 burslu veya %25 burslu öğrencilerin tüm indirim ve bursları bir daha bağlanmamak üzere iptal edilir ve bu öğrenciler tam ücret öderler.