Neden Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi? | Aday Öğrenci

Neden Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi?

Kuruluşunun 23. Yılında Maltepe Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi “Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel” ilkesiyle Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri, İnşaat ve Yazılım Mühendisliği İngilizce programlarına ve İnşaat Mühendisliği Türkçe programına öğrenci alarak eğitim ve öğretimi sürdürmektedir.

2018-2019 Akademik Yılı sonu itibarıyla toplam 1420 mühendis mezun eden Fakültemiz 2019-2020 Akademik Yılında öğrencilerimizi 13 Profesör, 4 Doçent, 32 Dr. Öğretim Üyesi ve 11 Araştırma Görevlisinden oluşan güçlü ve yetkin akademik kadrosuyla çok iyi hazırlanmış öğretim programlarını uygulayarak en iyi şekilde yetiştirerek ilgili sektörlere hazırlamaktadır.

Maltepe Üniversitesinin her bakımdan mükemmel olan yerleşkesinde, Marmara Eğitim Köyü’nde öğrencilerimize modern derslikler, birçok bölüm laboratuvarı, öğrenci AR-GE laboratuvarları, modern kütüphane, kültürel, sosyal ve sportif olanaklar sunulmaktadır.

Fakültemizde öğrencilerimiz için çeşitli Çift Anadal ve Yandal programları ve Erasmus değişim programları mevcuttur.

Fakültemizde birinci ve ikinci sınıf öğrencilerimizin proje önerileri Üniversitemiz tarafından desteklenmekte ve bu projeler öğrenci AR-GE laboratuvarlarında gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmalara akademisyenlerimiz yakın destek vermektedir.

Bilimsel araştırmalar bakımından Fakültemizde Kuantum Teknolojileri, Enerji Depolama Teknolojileri, Sensör Teknolojileri gibi alanlarda teorik ve deneysel çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalara öğrencilerimiz de katılmaktadır.

İnanıyoruz ki, öğrencilerimizle öğretim elemanlarımızın oluşturacağı sevgi yumağı ile her bakımdan mükemmel mühendisler yetiştireceğiz.

 


                                                                                            Dekan

Bizimle İletişime Geçin