Kayıt Koşulları | Aday Öğrenci

Kayıt Koşulları

     Üniversitemizin önlisans ve lisans programlarına; ÖSYM tarafından yapılan Merkezi Yerleştirme (YKS-DGS) sonuçlarına göre ve bazı bölümler için yetenek sınavı sonuçlarına göre öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenci alınacak programlarımıza ilişkin; burs, kontenjan vb. bilgiler her yıl ÖSYM tarafından yayımlanan Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır (2019-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu için tıklayınız.). Ayrıca diğer burslarla ilgili ayrıntılı bilgiler üniversitemizin web sayfasında yer almaktadır.

     Kayıt hakkı kazanan adaylara kayıt işlemlerinde rehberlik yapması amacıyla her yıl ilgili tarihlerde Yeni Kayıt Esasları ve Kayıt Bilgi Kitapçığı hazırlanmakta ve Üniversitemiz web sayfasından duyurulmaktadır.

     Yurtiçi ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrenciler Yatay Geçiş yoluyla Üniversitemize kayıt yaptırabilmekte veya kayıtları kendi üniversitelerinde kalmak koşuluyla özel öğrenci olarak Üniversitemizden ders alabilmektedir. (Özel öğrencilik ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.)

     Yabancı uyruklu veya YÖK tarafından belirlenen şartları taşıyan T.C. uyruklu öğrenciler ise yurtdışı kontenjanlarımızdan yararlanarak Üniversitemize kayıt yaptırabilmektedir. Yurtdışından öğrenci kabulü, YÖK tarafından belirlenen ilke ve esaslar ile Üniversitemizin Yurtdışından Öğrenci Kabulü Yönergesine göre yapılmaktadır. Yurtdışından öğrenci kabulüyle ilgili ayrıntılı bilgi için Uluslararası Ofis web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bizimle İletişime Geçin